Dobra luksusowe – oświetlenie w salonie jubilerskim

Światło – czynnik warunkujący zapoczątkowanie percepcji wizualnej. Oświetlenie w salonie jubilerskim to zadanie dla profesjonalisty.

Blask kamieni szlachetnych i diamentów musi zachęcać do zakupów. Tylko taka atmosfera wzbudzi silne emocje.

Prawidłowa kompozycja oświetlenia pozwala na wydobycie całego piękna z biżuterii. Konstrukcja mebli musi umożliwiać zastosowanie wysokiej jakości źródeł światła, gwarantować prawidłowe ich rozmieszczenie oraz maskować oprawy. Światło nie może znajdować się w bezpośrednim polu widzenia klienta- iluminacja nie może razić swoim blaskiem kupujących. Światłem kierunkowym o kilkukrotnie większym natężeniu od oświetlenia tła należy zaakcentować najatrakcyjniejsze towary.

Należy pamiętać, że złoto i srebro oświetla się różnymi barwami światła. Temperaturę barwową określa się w skali Kelwina [K].

właściwe zaprojektowane oświetlenie jest kluczem

Branża: Biżuteria i numizmatyka | Lokalizacja: CH Aleja Bielany – Bielany Wrocławskie | Realizacja: wrzesień 2015r.
Zakres: koncept + doradztwo materiałowe + projekt i wizualizacja + produkcja + instalacja

Prawidłowo sporządzony projekt oświetlenia daje precyzyjne odpowiedzi i wytycza kierunek działania. Należy zdefiniować wartości optymalne, a następnie za pomocą programu np. DIALux dobrać odpowiednie źródła, ilość i pozostałe parametry instalacji.
Współczynnik oddawania barw (Colour Rendering Index) [Ra] – określa w jakim stopniu oświetlane przedmioty oddają swoją naturalną barwę. Im współczynnik wyższy tym barwy są lepiej oddawane.
Natężenie oświetlenia (luksy) to ilość światła na oświetlanej płaszczyźnie. To parametr, który zależnie od zastosowanych materiałów (ich koloru) może się różnić przy zastosowaniu takich samych źródeł światła- zjawisko absorbowania i odbijania światła.

Optymalne źródła światła to nie wszystko. Istnieje jeszcze szereg innych czynników wpływających na prawidłowo zaprojektowaną ekspozycję. – unikanie refleksów dzięki zastosowaniu antyrefleksyjnego szkła Planibel Clearsight AGC.

Wnętrze nasycone światłem.

Dobór tła na którym prezentowana jest biżuteria. Wszystkie składowe niezaprzeczalnie wpływają na postrzeganie salonu przez konsumenta oraz jego emocje i są decydujące w osiągnięciu dobrego pierwszego wrażenia.

Podsumowanie parametrów technicznych
– współczynnik oddawania barw [Ra],
– natężenie oświetlenia – gęstość strumienia świetlnego – luks [lx]
– temperatura barwowa – wg skali Kelwina [K]
– skuteczność świetlna [lm/W]
– ekspozycja za szkłem bez refleksów.

Światło tworzy komfortowe środowisko. Poziom jasności jak i barwa światła nie pozostają bez znaczenia. Światło może pobudzać lub uspokajać. Różne poziomy oświetlenia mogą wpływać na ilość spędzanego czasu w sklepie, przyspieszać bądź spowalniać tempo zakupów. Światło ogólne jako element wnętrza oświetla całą powierzchnię sklepu. Światło kierunkowe o wąskim kącie świecenia skupione na prezentacji konkretnych produktów doprowadzi do nich klienta i zmotywuje do zakupu.

Wpływaj na emocje klientów i spraw, by zakupy były przyjemnością

Opisane wyżej zagadnienie jest niezwykle istotnym elementem budowy sklepu. Już na etapie koncepcji należy rozpatrzyć wszystkie wartości, skonfrontować z potrzebami i zastosować optymalne rozwiązanie, mając na uwadze jakość opraw i źródeł światła oraz ich żywotność. Należy pamiętać, żeby wybierać oświetlenie do zastosowań profesjonalnych o podwyższonych parametrach użytkowych. Niezbędne jest wykonanie projektu oświetlenia, który ukaże pełen obraz spodziewanych rezultatów. Wszystkie działania muszą być spójne i skoncentrowane na budowaniu przestrzeni przyjaznej klientom.

Vielme shopfitting
Doświadczenie zakupowe, nawiązanie relacji, utożsamianie się z marką

Skontaktuj się z nami. Umówimy spotkanie. Zapoznamy się z Państwa branżą i produktami. Ustalimy jakie są oczekiwania Państwa klientów. Opracujemy koncept, wykonamy projekt. Zajmiemy się produkcją logistyką i dokumentacją.

Write a comment
pl_PLPolish
pl_PLPolish